Pradėkime nuo vandens, Malavio ciklidai, kuriuos laikome akvariumuose dažniausiai atkeliave iš rytų Afrikos (Malavio ežero). Vanduo labai šarminis ( pH 7,7 iki maždaug 8,6) taigi panašaus pH vanduo turėtu būti ir jūsų busimame ar turimame akvariume.
 
Yra keliatas būdų pasiekti ir išlaikyti aukštą pH vertę, vienas iš jų naudojant naturalias medžiagas: sutrupintas koralinis smėlis / žvyras. Koralinis smėlis pakelia ir palaiko nuolatinį pH. Taip pat galima naudoti dekoratyvinius akmenis kaip dolomita ar kitus kurie kietina vandenį. Tada bus ir kaip pH išlaikymo būdas, bet ir slėptuvės / dekoracijos akvariumui, bei žuvims. 

Malavio ežere temperatūra apie 24 – 26 ° C, panaši turėtų būti ir akvariume. Nestatykite akvariumoį saulės apšviesta vieta ar prie langų, stenkitės išlaikyt neperaukštą vandens temperatūrą.

Vandens filtravimas, kaip ir su visomis žuvimis, turėtų būti pakankamai filtracijos tiek biologiniam, tiek mechaniniam filtravimui, bet nepamirškite padaryti taip kad iš filtro tekanti srovė, ar atrskira srovių pompa judintu vandens paviršių, taip vanduo bus prisotinamas oru.

Dabar trumpai apie apšvietimą; 
Lempos turėtų būti fluorescentinės dėl trijų pagrindinių priežasčių.Pirma fluorescentinė lempa pateikia teisingą spektro dalį, todėl žuvis auga sveikiau, Antra jos nekuria tiek šilumos kaip kaitinamosios lemputės, Trečia jos išryškina žuvų naturales spalvas, todėl jos gražiau bei ryškiau atrodo jūsų akvariume.

Na, o dabar dekoracijos, bei įrėngimas.
Malavio ežeras, kuris yra ežeras properša, kuris skalaujas tiek išilgai kranto tik mažėjimo į gylį. Tai išties nėra universalus ežeras, jame yra labai įvairių vietų su skirtingomis uolomis ar gruntų tipais. Yra daug sričių, kurios turi smėlėtus paplūdimius ar smėlėtas buveines virš vandens lygio.Paprastai, ežere auga laibai mažai augalų, ir tie, kurie atsiranda dažniausiai yra netoli upės žiočių.

Jūsų akvariume, kiekvienas šis kriterijus turėtų būtų atkartotas šių salygų kiek tik įmanoma,tačiau dėl dekoracijų reiktų jas pasirinkti nuo laikomų ciklidų, 

Pirma jūs turite nuspresti kokios rūšies ciklidus norite auginti. Jeigu nusprendėte laikyti mbunas arba daugiausiai mbunas, reiktu nuspresti kokios rūšies dekoracijas pasirinksite. Jei tai būtų sunkūs akmenys, tada isitikinkit ar tikrai jūsų akvariumas atlaikys. Galima dėti ant dugno kokius nors suminkštinimo priemones (putplasti, netoksišką gumini kilimėlį ar ka kita). Sudėjus pirmajį sluoksnį akmenu, detate grunta (smėlį ar smulkius akmenukus), na o paskui sudedate likusius akmenis/uolienas. Stenkitės sudelioti taip, kad gautusi daug slėptuvių. 

Jei nuspresite laikyti ne Mbunas, tada akvariume turėtų būti didelė atvira vieta plaukiojimui, ir nedaug akmenų/uolienų. 

Yra dar ir daugelis kitokių dekoracijų, kurias galima naudoti Malavio ciklidų akvariume, tai gali būti molio vamdžiai, moliniai nuskelti vazonai, tai gali būti puiki dekoracija ir prieglobstis/neršto vieta jūsų žuvims. Kita priemonė gali būti plytos, jų būna įvairių rūšių, galima prigrėžti skylių. Ir tai labai stabiliai laikosi akvariume. Taip pat yra daugybė rūšių akmenų, kurie gali būti naudojami, pavyzdžiui, lavos akmenys, skalūnai, smiltainiai. 

Kaip matote galimybė įrengi Malavio ciklidų akvariumą labai didelė, ir tai padaryti galima labai įvairiai. Svarbiausia turėtų būti akmenys ir smėlis, kaip ir ežere. PH turėtų būti didelis ir stabilus. Bei geras filtravimas, kartu su stabilia temperatūra. 

Tikiuosi, kad šis trumpas straipsnis padėjo ar padės įrenginėjant jūsų ciklidų akvariumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *