Gyvenamoji vieta : Tanganjikos ežeras, Afrika
Charakteris : agresyvios kitiems julidochromiams
Dydis: iki 8 cm (Patelės 10 cm)
Akvariumo dydis: nuo 50 litrų
Temperatūra : +22-25°C
pH: 8.5-9.2
dH: 8-14
Dekoracijos: skalda, žvirgždas, akmenys, slėptuvės
Šios žuvys yra vienos iš mažesnių Tanganjikos ciklidų, neršia slėptuvėse ir vėliau augina net kelias kartas palikuoniu iškarto, labai rūpestingos savo mailiuko atžvilgiu. Šių žuvų lyties labai sunku ar net praktiškai neįmanoma atskirti, nors kai kurie šaltiniai teigia jog patelės būna šiek tiek didesnės už patinėlius. Šie julidochromiai mėgsta labai kietą vandenį, nors neblogai gyvena ir veisiasi vidutinio kietumo vandenyje. Nusistatę savo nedideles teritorijas akvariume jie daugiau niekur ir neplaukioja kaip tik savo teritorijoje. Todėl šioms žuvims nereikalingas labai didelis akvariumas.
Jei pažiūrėjus atidžiau į šias žuvis, galima pastebėti jog viršutinė lūpa yra užlenkta žemyn, kas reiškia jog šios žuvys ėda maistą kuris nukrenta ant dugno. Ėda beveik visą maistą skirta akvariuminėm žuvim.

Šias žuvis gana paprasta naršinti, tačiau reikia turėti kantrybės. Norint turėti neršiančią porą, reiktų įsigyti 6-7 žuveles, kurios apie metus laiko augs kartu, vėliau susidariusi pora atsiskirs nuo likusių žuvų ir užsiims savo teritoriją ir ims ruošti nerštavietę. Labai sunku pastenėti kada jau yra išneršti ikriukai. Kad žuvys jau išneršusios galima spręsti iš to jog viena žuvis retai išlenda iš savo urvelio, dažniausiai tai mažesnė žuvis kuri turėtų būti patinėlis. Labai sunku suprasti jog ikriukai jau išneršti, nes jie būna padėti nematomoje vietoje. Manoma jog patelė padeda nuo 30 iki 100 ikriukų. Mailiukas auga gana lėtai ir yra labai gležnas, todėl reikia elgtis labai atsargiai perkeliant juos į kitą indą.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *