Malavio ežeras

Malavio ežeras

Malavio ežeras, taip pat žinomas kaip Niassa ar Niassa Mozambike, yra trečias pagal dydį Afrikos ežeras. Taip pat antras giliausias ežeras afrikoje. Ežero tropiniuose vandenyse slypi daugiausia žuvų rūšių nei bet kuriame kitame ežere Žemėje. Malavio ežeras 560km ilgio ir 75km pločio plačiausioje vietoje.  

Ežeras ribojasi su vakarų Mozambikija, o rytuose ir pietuose su Tanzanija. Didžiausias intakas yra Ruhuhu ir Shirės upės intakas iš Zambezės. Ežero amžius yra apie 40000 metų.

Malavio ežeras pagrindinis maisto šaltinis netoliese gyvenantiems žmonėms,žuvis taipogi laibai svarbi eksportui, tačiau eksportas kelia didelę taršą, todėl kelia grėsmę gamtai. Kiti ežere gyvenantys gyvunai yra krokodilai, hipopotamai.

Malavio ežeras yra ganėtinai didelis, todėl jame yra keliatas skirtingų aplinkų, smelėtas dugnas, didelės atviros vietos, uolėtos pakrantės. Ciklidai gyvena visose šiose aplinkose, ir kiekvienai rūšiai būdingos skirtingos aplinkos kuriose jos gyvena. Todėl svarbu pasirinkti ir suderinti tinkamas ciklidų rūšis savo akvariume.

Malavio ežero ciklidai skirstomi į dvi pagrindines grupes, tai Haplochromines ir Tilapiines.Pirmojoje grupėje (Haplochrominae) yra skirstoma į du pogrupius, pirmajame yra smėlėtose vietovėse gyvenantys ciklidinai, kurių patinai labai ryškių spalvų, o patelės sidabro spalvos. Antrajame populiariosios mbunos, kurios gyvena sekliose, bei uolėtose vietovėse, ir yra mažesnės už pirmojo pogrupio ciklidus. Antoji grupė, tilapiinės, sudaro substrate neršiančių ciklidų (Tilapia rendalli), taip pat 4 rūšių chambo (Nyasalapia). Malavio ciklidai, iš Haplochrominae grupės yra labai populiarūs tarptautiniame akvariumų hobyje.

Vanduo malavio ežere paprastai šarminis su pH 7,7 – 8,6   
Karbonato kietumas 107 – 142 mg L-1,
Ežero vanduo paprastai šiltas, paviršiaus temperatūra svyruoja nuo 24-29°C, giliau temperatūra būna apie 22°C . 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *