Maksimalus dydis akvariumuose (min-max): 15 – 20 cm 
Vandens pH: 5 – 7.5 
Vandens kietumas (dGH): 4 – 18°
Rekomenduojama temperatūra: 24 – 30 °C
Žuvų kilmė: Okeanija  

Botija klaunas yra bendriniu pavadinimu Botia macracanthus (taip pat galite rasti Botia macracantha), ir yra viena iš labiausiai paplitusių žuvų akvariume. Jos kilusios iš Borneo, Sumatra ir Indonezijos.
Laisvėje, Botijos klaunai gali siekti iki 30cm ilgio, o akvariumuose auga mažiau ir pasiekia maždaug 10 – 12 cm, 20 cm .. Jis turi ilga plona geltono kūną su trim juodom juostelėm, pirmiausia apie akis ir paskutinis pabaigoje, nugaros pelekas, uodega yra rausva, o spalvos koncentracijos yra skirtingos kiekvienai žuvei .Botia galima gauti pritaikytas kiekvienam gėlavandenių akvariumui, bet tinkamiausia temperatūra beveik 82,5 ° F (28 ° C) temperatūroje, neutralaus pH ir minkštą arba vidutinio vandens kietumą.
Laisveje, jie gyvena didelėse grupėse, todėl kai nuspręsite įsigyti jų,nepirkit tik viena žuvį, tačiau pirkit tris ar daugiau, šiuo atveju prisiminkit, jie gali augti gana dideli todėl būkite atsargūs: neperkraukit savo akvariumo.
Yra žinoma, kad botia valgo sraiges ir dažnai įsigyjama jų dėl šios priežasties, bet kuriuo atveju jos negali valgyti daug jų ir, atrodo, teikia pirmenybę granulėm( žuvų maistas,) jei norite naikinti visas sraiges jūsų akvariume, yra Badis Badis žuvys, kurios veikia geriau, ir taip pat yra įvairių kitų būdų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *