Neseniai teko savaitėlę atostogauti Vokietijoje, miestelyje vos keli kilometrai nuo Prancūzijos sienos. Kadangi svečiavausi pas žmones kurie taip pat turi namuose akvariumą, todėl mielai pavežiojo po akvariumų parduotuves tiek Vokietojoje, tiek Prancūzijoje. Stebūklingo nieko nepamačiau, bet gal bus kam nors įdomu. Miestelis kuriame viešėjau vadinasi Sarbriukenas (Saarbrucken) tai 12’tas pagal dydį miestas Vokietijoje, gal kiek mažesnis nei Kaunas. Ir kas mane labiausiai nustebijo, kad pasak vietinio šio miestelio gyventojo šiame miestelyje nėra rimtų specializuotų akvariumo parduotuvių, o tik supermarketuose isirengę gyvūnų reikmenų skyriai, na kaip pas mus Maximoje įsikūrusi Kika. Sako, važiuosime į aplink esančius miestelius. Nuvažiavome į apie 20km nuo Sarbriukeno esantį miestelį, na jį reiketų greičiau vadinti kaimu gal 1-2 tūkstančių gyventojų. Sako čia yra specializuota akvariumų parduotuvė, sunku buvo ir patiketi, nes Lietuvoje tokio dydzio miestelyje būna tik maisto parduotuvės. Atvažiavome į tą parduotuvę ir as buvau tikrai nustebes, iš išorės žiūrint nedideliame namuke buvo įrengta specializuota akvariumų parduotuvė. Padariau nuotraukų tačiau, neįpatingos kokybės, fotografavau be blico, nes pardavėjai nelabai buvo patenkinti, kad as vaikštau su foto aparatu nors nieko ir nesakė. Parduotuvė buvo beveik tuščia, be mūsų buvo gal dar pora klientų, nes čia buvome darbo dieną iš ryto. Sakė jog vakare žmonių čia būna nemažai, o savaitgalį labai daug. Žuvyčių ir įrangos asortimentas tikrai labai didelis. Dabar trumpai apie kainas. Ciklidų kaina čia prasideda nuo 9 eurų, konkrečiai raudonpilvė papūgėlė tiek kainavo. Nedidelė papūga parotas kainuoja 17 eurų. Gyvavedės žuvytės nuo 3 eurų. Buvo akcija neonams, akvariume buvo suleista turbūt daugiau nei 1000 mažų neonų, atrodo įspūdingai, jų kaina buvo po 1,49 euro. Įranga gana brangi tiksliai kainų nepavardinsiu. Pagrinde tai Eheim, tetra, JBL, Sera produkcija..

šioje foto matosi gal tik trečdalis visų parduotuvėje esančkių akvariumų.

 Kampelis su ciklidais

Vaizdelis iš kitos pusės

Šių pecilijų kaina 3,90 euro.

 Diskusų didelio pasirinkimo nebuvo, 5 akvariumai. Šitie kainuoja 69 eurus. Buvo mažesnių po 34 eurus.

 Nustebino ir tai, kad čia buvo prekiaujama viskuo jūriniam akvariumui. Buvo įrengti 5 demonstraciniai jūriniai akvariumai ir daugiau nei 20 akvariumų su pardavinėjamais koralais ir žuvytėmis.

Viena iš lentynų su įranga ir kita produkcija.

Chemijos pasirinkimas irgi platus.

 

Lempos, filtrai…

Filtrai

 Lentynėlė su Seros produkcija

 

Išvaikščioję parduotuvę Vokietojoje pasukome į kitą Sarbriukeno pusę link Prancūzijos. Įvažiavome apie 20km į Prancūziją. Privažiavome panasaus dydžio miestelį kaip ir Vokietojoje. Parduotuvės siena išpiešta žuvytėmis. Iš parduotuvės pavadinimo supratau, kad turėčiau rasti daug diskusų, taip ir buvo, asortimentas diskusų buvo tikrai didelis tačiau ir kaina kur kas didesnė nei Vokietijoje. Čia viskas kainavo brangiau. Ciklidų kaina prasideda nuo 12 eurų. Gyvavedės nuo 4 eurų. Įranga čia pasirodė taip pat brangesnė.

 L’Aquarium du Discus

 

Ciklidukai. Keistai, bet įdomiai atrodantis geltonas gruntas.

 Ciklidukai

Čia mažiausi diskai kurie buvo pardavime. Jų kaina 89 eurai.

Pilnai suauge diskusai, kaina matosi. (122,50eu)

 Čia kaip supratau diskai parduodami poromis. Kaina nemaža, tačiau visi diskai geru formu, geru spalvu, nemačiau nei vieno ligoto ar palėgusio. Iš viso buvo apie 10 akvariumų su diskusais.

Buvo prekiaujama viskuo ir jūriniams akvariumams. Tačiau čia nebuvo tiek daug kiek Vokietojoje. Čia nebuvo demonstracinių jūrinių akvariumų, o tik akvariumai su žuvytėmis ir koralais prekybai.

 

 Įspūdingas akvariumas pardavime, su įspūdinga dekoracija ir su dar įspūdingesne kaina (6200eu). 1100 litrų, 2metrų ilgio. Kaina su pilna įranga, be gyvunijos.

Produktai

Visko daug.

 

 Parašė:  Arts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *